Jak chronić przed słońcem znajdujące się na parapetach rośliny?

with Brak komentarzy

Jak pokazują statystyki, w pomieszczeniach zamkniętych spędzamy około 90 procent dnia. By w upalne dni, kiedy to temperatury sięgają niekiedy nawet 30 stopni Celsjusza móc cieszyć się komfortem przebywania w domu czy w biurze, warto pomyśleć o stosownych zabezpieczeniach w postaci specjalistycznych rolet. Skutecznie ochronią one także przed negatywnym działaniem promieni słonecznych znajdujące się na parapetach rośliny.

plant-324784_1280
W mocno nasłonecznionych miejscach dobrze czują się rośliny ciepłolubne i dobrze znoszące suszę. Zalicza się do nich większość gatunków kaktusów i sukulentów takich, jak aloesy, wilczomlecze czy grubosze. Niestety, nawet te z nich, które kochają słońce, mogą uleć poparzeniu kiedy podczas upalnych dni przez większą część dnia narażone są na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych.
Z problemem tym pomogą nam poradzić sobie na przykład rolety typu blackout, które sprawdzą się zarówno w domu prywatnym, jak i pomieszczeniu projekcyjnym czy audytorium. Wykonane są one ze specjalnego gumowego materiału, który przepuszcza do wnętrza jedynie znikomą ilość światła. Dzięki temu możliwe staje się osiągnięcie całkowitego zaciemnienia pomieszczenia.flower-951780_1280

Gdy mieszkamy na poddaszu, nasze rośliny przed nadmiernym nagrzewaniem pomogą ochronić rolety FAKRO stworzone z myślą o oknach dachowych. Produkuje się je z materiału, który przepuszcza jedynie 4% światła, a co więcej, posiadają one boczne prowadnice pozwalające na zatrzymanie rolety w dowolnej pozycji. Dzięki temu możemy swobodnie sterować stopniem zaciemnienia pomieszczenia.